Złamany obojczyk odszkodowanie

Uszczerbek na zdrowiu w postaci złamanego obojczyka lub obojczyków to najczęstsza konsekwencja, którą ponosi poszkodowany na skutek wypadku komunikacyjnego. Co ciekawe obojczyki łamią się z tego względu, że korzystamy z pasów bezpieczeństwa. Właśnie dzięki temu zabezpieczeniu podróżujący samochodem w trakcie zderzenia unikną znacznie gorszych konsekwencji na zdrowiu, a dosłownie życiu.

Na nieszczęście siła, która wówczas funkcjonuje sprawia, że niektóre kości nie wytrzymują i po prostu pękają. Na prawdę często do złamań obojczyków dochodzi także w okresie zimowym, gdy na śliskiej nawierzchni pieszy upada na wyciągniętą rękę. Najczęstszym objawem sygnalizującym złamanie obojczyka jest silny ból, powstanie w obrębie złamania obrzęku a także znaczny problem z podnoszeniem i poruszaniem ręką. W pierwszej kolejności trzeba unieruchomić kończynę. Leczenie zależne jest od tego czy doszło do przemieszczenia elementów kostnych. W niektórych przypadkach konieczna jest operacja. O jaką kwotę odszkodowania od ubezpieczyciela albo sprawcy szkody można ubiegać się w takiej sytuacji? Niestety na to pytanie nie można niedwuznacznie odpowiedzieć. Jedynie analiza konkretnego przypadku pozwoli rzetelną wycenę odszkodowania.
Gdy zwrócimy się do sądu o zadośćuczynienie za uszczerbek na zdrowiu sąd w każdym momencie bierze pod uwagę ogół okoliczności, które przyczyniły się do powstania uszczerbku. Istotne jest dosłownie to w jakim wieku jest osoba poszkodowana. Jak widać sporo czynników ma wpływ na wysokość odszkodowania albo zadośćuczynienia.

Zobacz więcej: Złamany obojczyk odszkodowanie.